Problem: Blad w uwierzytelnieniu SMTP (533)

Tutaj należy zgłaszać problemy z działaniem serwisu.

Problem: Blad w uwierzytelnieniu SMTP (533)

Postprzez Koncertyxx » Śr lut 22, 12 11:31

Witam serdecznie od dwoch dni na moim koncie (ugu.pl) konkretnie na mailu ja@maciek-be.ugu.pl pojawia sie blad uwierzytelnienia smtp (533) podczas wysylania wiadomosci zarowno przez roundcube jak i przez klientow. Nie wiem w czym lezy problem ale chcialbym go jak najsZybciej rozwiazac. Nie ukrywam, ze moja wiedz na temat serwerow pocztowych jest znikoma dlatego wychodze z prosba do osob bardziej oczytanych a w szczegolnosci do admina;)
Koncertyxx
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr lut 22, 12 11:23

Re: Problem: Blad w uwierzytelnieniu SMTP (533)

Postprzez parox » Śr lut 22, 12 12:22

Problem najprawdopodobniej leży w autoryzacji. Sprawdź dokładnie czy dane które podajesz są prawidłowe, spróbuj zmienić hasło itp.

Jest jeszcze opcja, iż najzwyczajniej serwer nie odpowiada, ale z tego co widzę, strona działa prawidłowo.

Więcej na ten temat możesz znaleźć tutaj, w języku angielskim:

Kod: Zaznacz cały
http://www.error-553.net/


Masz tam i wytyczone tylko 2 możliwe problemy, które mogły wystąpić, oraz dwie solucje.

Pozdrawiam i powodzenia.
Avatar użytkownika
parox
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 23, 07 23:17
Lokalizacja: Prudhoe

Re: Problem: Blad w uwierzytelnieniu SMTP (533)

Postprzez Koncertyxx » Śr lut 22, 12 12:41

Probowalem zmianiac haslo :/ a na to drugie tez wpadlem ale przy korzystaniu z webmail chyba nie robi roZnicy
Koncertyxx
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr lut 22, 12 11:23

Re: Problem: Blad w uwierzytelnieniu SMTP (533)

Postprzez Koncertyxx » Śr lut 22, 12 13:39

Aaa i jeszcze jedna rzecz problem dotyczy wszystkich maili na moim koncie. Chyba musze tu liczyc na admina ^^ ale wszelkie pomysly sie dla mnie licza ;)
Koncertyxx
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr lut 22, 12 11:23

Re: Problem: Blad w uwierzytelnieniu SMTP (533)

Postprzez parox » Śr lut 22, 12 13:50

Koncertyxx napisał(a):Chyba musze tu liczyc na admina ^^ ale wszelkie pomysly sie dla mnie licza ;)


Możliwe, jednak może minąć jakiś czas zanim zauważy to któryś z adminów.

Mogę jeszcze polecić Ci probe konfigurowania jakiegoś innego klienta pod względem własnie twojego mail'a i spróbowanie czy w ów czas zadziała prawidłowo. (Gmail, Outlook, Hotmail, Thunderbird) - Może nam dać to większe pole manewrów.
Avatar użytkownika
parox
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 23, 07 23:17
Lokalizacja: Prudhoe

Re: Problem: Blad w uwierzytelnieniu SMTP (533)

Postprzez Koncertyxx » Śr lut 22, 12 14:23

DZiekuje sprobuje napisze o efektach
Koncertyxx
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr lut 22, 12 11:23

Re: Problem: Blad w uwierzytelnieniu SMTP (533)

Postprzez Koncertyxx » Śr lut 22, 12 14:36

No niestety. Musze czekac na admina i modlic sie ze tutaj zajrzy :( zalezy mi na czasie a z drugiej strony wszystko pokazuje ze problem z uwierzytelnieniem. Hmm. Bardzo dziekuje za pomoc ale chyba nic tu nie Zdzialamy, bo problem pojawil sie nagle z dnia na dzien a mail jest ponad pol roku i nic nie bylo zmieniane nawet haslo. ;))
Koncertyxx
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr lut 22, 12 11:23

Re: Problem: Blad w uwierzytelnieniu SMTP (533)

Postprzez percoz » Śr lut 22, 12 15:06

Wiemy o istnieniu tego problemu i postaramy się go rozwiązać jak najszybciej. Przepraszamy za utrudnienia.
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47

Re: Problem: Blad w uwierzytelnieniu SMTP (533)

Postprzez Koncertyxx » Śr lut 22, 12 15:14

Bardzo dziekuje za pomoc ;) nie ma problemu az tak powaznego portalu nie posiadam zeby kazda minuta byla wazna. Prosze jeszcze o pomoc w moim watku o domenie dns. Dziekuje temat do zamkniecia
Koncertyxx
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr lut 22, 12 11:23

Re: Problem: Blad w uwierzytelnieniu SMTP (533)

Postprzez Koncertyxx » Cz lut 23, 12 13:45

Prosze jeszcze admina o przyblizony czas oczekiwania na poprawienie serwera. Brak możliwości wysyłania maili staje sie coraz bardziej uciążliwy ;(
Koncertyxx
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr lut 22, 12 11:23

Re: Problem: Blad w uwierzytelnieniu SMTP (533)

Postprzez Iwona » Pt lut 24, 12 22:23

Ja mam dokladnie ten sam problem od 3 dni nie moge nic wyslac ze swojego konta, zglosilam ten problem mailowo do administartora ale nie otrzymalam od niego jak dotad zadnej odpowiedzi... Help!!!!!!!
Iwona
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt lut 24, 12 22:16

Re: Problem: Blad w uwierzytelnieniu SMTP (533)

Postprzez parox » Pt lut 24, 12 23:50

Proszę jednak o cierpliwość. Jak już percoz poinformował, problem jest w trakcie naprawy. Oczywiście administracja rozumie, iż jest to dosyć istotny problem, z większą uwagą dla użytkowników, którzy na prawdę z ów funkcjonalności korzystają. Problem widocznie nie jest banalny jak może się wydawać. Czasem, może być popsute oprogramowanie, innym razem klasa bądź też na przekór opcja jest wykluczana przez inne udoskonalenie.

Administracja usilnie stara się znaleźć przyczynę błędu jednocześnie próbując ją naprawić. Przypuszczam iż potrwać to może maksymalnie do tygodnia...

W tym czasie, polecałbym chwilowe zastosowanie zamienników, jak stworzenie tymczasowego konta np. na Gmail'u gdzie później otrzymamy możliwość do połączenia kont i pocztę z Gmail'a będzie można odbierać i wysyłać.

W imieniu administracji, przepraszam za utrudnienia oraz nawołuję o cierpliwość.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
parox
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 23, 07 23:17
Lokalizacja: Prudhoe

Re: Problem: Blad w uwierzytelnieniu SMTP (533)

Postprzez Koncertyxx » Pt lut 24, 12 23:58

@up Dokładnie. Jestem bardzo wdzięczny ugu.pl za utrzymanie serwera oraz bardzo cierpliwy jeśli chodzi o usterki ale problem trwa już 3 dni ! i niestety powoli zaczyna przynosić mi straty :( Proszę o informację jak długo musimy czekać :( W przeciwnym razie zostanie mi niestety tylko zmiana providera :/
@parox
Rozumiem i zdaję sobie z tego sprawę ^^ i próbuję zrozumieć administrację :) Bo wiem jaki to kłopot. Jestem cierpliwy. Lecz nie mogę załatwić nawet akredytacji na koncert przez ten błąd :/
Koncertyxx
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr lut 22, 12 11:23

Re: Problem: Blad w uwierzytelnieniu SMTP (533)

Postprzez percoz » N lut 26, 12 23:27

Problem został usunięty i wszystkie usługi powinny już działać prawidłowo.

Przepraszamy za utrudnienia w pracy.
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47


Powrót do UGU.PL

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności