Strona 1 z 1

zablokowana strona

PostNapisane: Wt lip 09, 13 14:18
przez morevo
Ticket # 2013070910000035

Temat już poruszałem drogą mailową jednak nie otrzymałem żadnej wiadomości poza informacją o powodzie zablokowania strony.

Strona (forum) nie zawiera żadnych treści które zostały wymienione tj. erotyka, nadmierna wulgarność itp. treści przeznaczone dla dorosłych.

Dobrze by było żebym otrzymał przynajmniej jakieś wskazówki co zrobić żeby Google Adsense nie "widziało" mojej strony jako przepełnionej erotyką i wulgarnością której nie ma. Poza tym jeżeli otrzymujecie takie zgłoszenie od Google wraz z linkiem pod którym znajduje się ta "nieodpowiednia" treść to dobrze by było przed zablokowaniem sprawdzić czy faktycznie wujek google mówi prawdę.

Re: zablokowana strona

PostNapisane: Śr lip 10, 13 08:24
przez percoz
Informacje na temat odblokowania strony zostały wysłane drogą mailową.

Jeżeli zaś chodzi o wskazówki co zrobić aby Google nie miały zastrzeżeń do Pańskiej strony, należy stosować się do regulaminu Google Ad-Sense. Na Pańskiej stronie znajdowały się słowa związane z powodem zgłoszenia, w związku z tym strona usiała zostać zablokowana.

Re: zablokowana strona

PostNapisane: Śr lip 10, 13 19:59
przez morevo
Tak, dokładnie zapoznałem się po tej blokadzie z tym regulaminem i tak jak w mailu napisałem, wyraz "f*ck" w żaden sposób nie łamie regulaminu Google Ad-Sense ponieważ nie jest to, tu cytat z regulaminu "nadmierna wulgarność" tylko wyraz który wchodzi w skład nazwy i nigdzie więcej się nie pojawia. Jest to ewidentnie błąd botów Googlowych które niestety nie do końca "widzą" motyw zdania/nazwy (trudno się dziwić to tylko boty).

Przykład:
"F**k I have terrible day"

To zdanie nie zalicza się do nadmiernej wulgarności ponieważ nikogo nie obraża. To i tak skrajny przykłady bo w treści postów na moim forum nie znajduje się żaden wulgarny wyraz.

Zamiast kontaktować się z google o nie do końca poprawnym działaniu ich filtra wolicie zablokować stronę i poinformować użytkownika, że musi usunąć tą pseudo nadmierną wulgarność.

Prowadziłem już forum na ugu które miało o wiele więcej użytkowników i postów niż to które zostało zablokowane. Cenzor nie był ustawiony więc jeżeli ktoś rzucił mięsem to żadne **** się nie pojawiały i cudownie strona nie została zablokowana.
Poza tym pomyślmy też logicznie Google Ad-Sense nie podało w regulaminie "nadmierna wulgarność" od tak. Użyto takiego sformułowania ponieważ 98% stron zostało by wyrzucone z tego programu przez wyraz "f*ck".

Re: zablokowana strona

PostNapisane: N lip 14, 13 11:15
przez morevo
Szkoda, że nikt z administracji nie potrafi merytorycznie odp. na mojego posta. Temat do zamknięcia i polecam na przyszłość dokładniej stosować się do własnego regulaminu.

Re: zablokowana strona

PostNapisane: Pn lip 15, 13 08:24
przez percoz
Temat był prowadzony za pomocą Formularza kontaktowego.

Jeżeli zaś chodzi o powód blokady, to niestety nie mamy na to wpływu. Otrzymaliśmy zgłoszenie z Google Ad-Sense dotyczące naruszenia regulaminu Pańskiej strony, więc musiała ona zostać zablokowana.

Re: zablokowana strona

PostNapisane: Pn lip 15, 13 21:09
przez morevo
Jeżeli google napisze "2+2=9" to nie znaczy, że ma rację.

Poza tym temat nie był poruszany za pomocą formularza kontaktowego, bo maile od Państwa z pytaniem "kiedy odblokować forum żeby mógł Pan usunąć treść naruszającą regulamin?" nie są żadną odpowiedzią na zadane pytanie lub jak kto woli, na poruszony temat.