Nowa funkcja: Wyłączanie trybu bezpiecznego PHP

Informacje dotyczące serwisu ugu.pl oraz komunikaty o nowościach.

Nowa funkcja: Wyłączanie trybu bezpiecznego PHP

Postprzez ugu » N lut 20, 11 22:22

Dodaliśmy możliwość wyłączenia trybu bezpiecznego PHP.

Dotychczas aby skrypty PHP mogły zapisywać pliki w katalogu strony należało ustawić odpowiednie uprawnienia dla plików, popularne "chmod 777". Jest to wymagane przy instalacji części skryptów, tworzeniu plików tymczasowych, wgrywaniu zdjęć, itp.
Po wyłączeniu trybu bezpiecznego skrypty PHP będą mogły zmieniać dowolne pliki na koncie. Ułatwia to instalację części skryptów.
Pamiętajcie jednak że z wyłączonym trybem bezpiecznym:
- pliki i skrypty znajdujące się na koncie FTP można modyfikować przez skrypty PHP, ułatwia to instalację skryptów ale zmniejsza bezpieczeństwo
- błędy w używanych przez was skryptach mogą umożliwić podmianę strony, zmianę treści, pobranie haseł do bazy, wgrania dodatkowych plików na wasze konta bez waszej wiedzy

Dodanie tej funkcji ma wam ułatwić instalację systemów, jednak po zakończeniu instalacji należy przywrócić tryb bezpieczny.
W trybie bezpiecznym żaden skrypt PHP nie może zmienić plików które wgraliście przez FTP. Nie będzie też mógł zmienić plików zainstalowanych przez instalatory w czasie kiedy tryb bezpieczny był wyłączony.

Po zakończonej instalacji i ponownym włączeniu trybu bezpiecznego może być konieczne ustawienie prawidłowych uprawnień do plików, nie każdy instalator robi to automatycznie.
ugu
Site Admin
 
Posty: 766
Dołączył(a): So lut 10, 07 22:20

Powrót do Komunikaty

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności