Strona 1 z 1

Potwierdzenie aktywności konta.

PostNapisane: Pn mar 05, 12 10:34
przez percoz
W związku z wprowadzeniem systemu kasowania nieaktywnych kont, wysyłane są wiadomości e-mail z linkiem aktywacyjnym do właścicieli kont na naszym hostingu.

Proszę sprawdzać skrzynki e-mail powiązane z kontem (podane podczas zakładania konta), i ewentualne potwierdzenie aktywności.

W przypadku niepotwierdzenia aktywności za pomocą lików podanych w wiadomości e-mail, konta zostaną zablokowane, a następnie usunięte.

Re: Potwierdzenie aktywności konta.

PostNapisane: Pn mar 05, 12 11:28
przez parox
Prawidłowo. Jednak myślę sobie, czy masowe mail'e do użytkowników czy też (jeśli mogę to tak nazwać) spam na ich konta pocztowe bez większego powodu może być dobrym wyjściem.

Co mi przychodzi do głowy, to dodanie kilku innych skryptów, który:

a) Sprawdzi aktywność na stronach zapisując do pliku te, bez żadnej przez 3 miesiące.
b) Powiąże strony z kontami, następnie badając ile na ile jest bezużytecznych i wnioskując 001 = 1; 011 = 1 itp. (1/3 strony aktywna, konto nie wymaga reaktywacji) - Bazując nie tylko na FTP ale także MySQL.
c) Ponowić akcję dla skrzynek pocztowych.
d) Rozesłać maile do tych naprawdę bez większych aktywności w ciągu 3 miesięcy.

Ogólnie, ideą tutaj jest właśnie zapobieganie nagonki na aktywnych użytkowników, gdyż dla co poniektórych może być to uciążliwe a zarazem można by zapobiec fali tematów na forum pt. "Konto zablokowane...".

Taka moja mała sugestia.

Pozdrawiam.

Re: Potwierdzenie aktywności konta.

PostNapisane: Pn mar 05, 12 12:26
przez percoz
Wiadomości aktywacyjne generowane są dla kont dla których nie było logowań w Panelu Klienta od 3 miesięcy. Jeżeli ktoś loguje się do Panelu Klienta to nie otrzyma takiego powiadomienia.