Drobna pomoc w architekturze strony...

Drobna pomoc w architekturze strony...

Postprzez kseiko » Pn gru 07, 09 14:35

Witam wszystkich :!:

Mam "drobna" sprawe - posiadam stronke w pelnii zrobiona we falshu 8 (action scrypt 2.0), wszystko jest ok ale musze zoptymalizowac ja rozmiarowo pod wzgledem ladowania sie kazdych podstron - w tym przypadku movieclips, obecnie dziala to na zasadzie wgrywania osobno kazdego z poszczegolnych movieclips przy jego przejsciu...
Chcialbym zmienic ten sposob na nastepujacy:

Wgrywanie strony glownej ----> wybor podstrony przez uzytkownika ----> otwarcie dodatkowego okna, w ktorym wyswietlona zostanie zawartosc wybranej podstrony przez usera - przy czym pewne element strony glownej pozostaja widoczne dalej (takie jak menu gorne i dolne).

Problem mam ze stworzeniem tego pola w ktorym bedzie wyswietlana kazda kolejna podstrona (w ktorym bedzie wczytywany inny movieclip).
Dzieki takiemu rozwiazaniu zminimalizuje do min. takie same elementy dla kazdej z podstron (np. menu), co tym samym spowoduje zmniejszenie rozmiarow kazdego z moviclips i skroci czas jego ladowania...

Jesli ktos wie jak nalezy stworzyc takie pole zarowno z poziomu action scrypt jak i fizycznym to prosilbym o napisanie tutoriala ... :)

THX
Avatar użytkownika
kseiko
 
Posty: 48
Dołączył(a): N wrz 13, 09 17:15

Re: Drobna pomoc w architekturze strony...

Postprzez ugu » So gru 12, 09 01:44

Raczej nie dostaniesz konkretnej odpowiedzi, musisz zapytać na jakimś bardziej specjalistycznym forum. Tutaj ludzie praktycznie zgłaszają tylko problemy z hostingiem :)
ugu
Site Admin
 
Posty: 766
Dołączył(a): So lut 10, 07 22:20

Re: Drobna pomoc w architekturze strony...

Postprzez kseiko » Śr gru 16, 09 14:18

Slysze to juz na kazdym forum - wiec widze ze na zadnym forum nie ma nikogo kto pracuje na flashu - juz sie przyzwyczailem do tego wiec znowu sam bede musial to jakos ogarnac :(
Avatar użytkownika
kseiko
 
Posty: 48
Dołączył(a): N wrz 13, 09 17:15

Re: Drobna pomoc w architekturze strony...

Postprzez betacam » Śr gru 16, 09 16:07

to wcale nie jest takie trudne... wystarczy pomyśleć :)
betacam
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt gru 15, 09 14:01

Re: Drobna pomoc w architekturze strony...

Postprzez kseiko » Cz gru 17, 09 17:55

Wiem ze to nie jest takie trudne ale jest dosc pracochlonne - ten sposob ktory ja znam jest strasznie czasochlonny a wrecz musze znalesc inny sposob obejscia ladowania calosc movie clip.
Zrobic chce dziedziczenie i ladowanie sie w tle pewnych czesci strony wg. priorytetow i stremu.

A jesli kolega wie to niech powie. :roll:
Avatar użytkownika
kseiko
 
Posty: 48
Dołączył(a): N wrz 13, 09 17:15


Powrót do Ogólne

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron