Instalacja forum pod phpbb by przemo

Instalacja forum pod phpbb by przemo

Postprzez exp3rt » Pt mar 25, 11 00:05

Witam serdecznie. Do tej pory wszystkie fora prowadziłem na innym hostingu. Różniły się troszkę, ponieważ gdy zakładało się forum, nie trzeba było instalować żadnych oprogramowań, ani nie było dostępu do FTP.

Postanowiłem w końcu, że założę teraz forum na innym hostingu, więc wyszukując w Googlach dostrzegłem ugu.pl, oraz cba.pl (przepraszam za reklamę, ale zapewne każdy to zna, jeśli to przeszkadza proszę ocenzurować)

Na cba, jakoś się mi nie spodobało, więc zajrzałem tutaj. Sposób instalacji jest w miarę podobny, ale niestety jak dla mnie trudny. Może i sporo z Was się na tym zna, lecz akurat nie ja. Prosiłbym o dogłębne wytłumaczenie, bądź napisanie instrukcji, jak zainstalować Forum pod phpbb by przemo.
Pomyślicie że jestem jakimś debilem, a biorę się za instalację takich stron, owszem może i tak, ale bardzo lubię szperać w takich rzeczach, i po trochu co nieco już wiem.
PS. Czy była by możliwość wgrania zwyczajnego przemka ? jakoś 3 nie trafia mi do gustu. Bardzo chciałbym zwykłego.


Pozdrawiam Exp3rt.
exp3rt
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz mar 24, 11 23:44

Re: Instalacja forum pod phpbb by przemo

Postprzez Smokofenek » So mar 26, 11 05:00

Logujesz się na ftp albo przez konto na ugu.pl albo przez program (polecam Filezilla).
Pobierasz aktualnego przema z www.przemo.org
Otwierasz Filezille (nie będę mówił jak to zrobić przez ugu) i logujesz się:

Serwer: http://AdresTwojegoForum.ugu.pl
Nazwa użytkownika: http://AdresTwojegoForum.ugu.pl
Hasło: [Twoje hasło do FTP]
Port: 21

Hasło do FTP ustalałeś przy tworzeniu konta na ugu. Adres swojego forum raczej znasz ;p
No i teraz, jak się połączy, masz katalog swojej strony.
Przenosisz pobrany plik skryptu forum na serwer (przenosząc i upuszczając jak przy normalnych folderach) i czekasz aż wszystko się przekopiuje.
Następnie wchodzisz na stronę i powinien Ci się otworzyć plik instal.php (przy wejściu na gotową stronę).
Niestety nie pamiętam dokładnie jak to było na przemu, bo ostatnio używałem phpBB3, ale powinno być podobnie.
Instalujesz forum według danych dostarczonych wcześniej (na koncie ugu masz je) i tych co podawałeś.
Zapewne będziesz musiał podać serwer, nazwę i użytkownika bazy danych, etc. To wszystko masz podane w panelu ugu.
Postępujesz według tych kroków i masz swoje forum.

W razie problemów napisz tutaj.

Jak będziesz musiał zmieniać CHMODY, prawa dostępu do plików to idziesz na filezilla i prawym przyciskiem na plik lub folder na serwerze i dajesz "Prawa dostępu i ustawiasz. Na dole możesz wpisać liczbę. 777, 555, itp. Jeśli będziesz musiał coś zmienić to tam powinno być podane na jakie. W razie czego 777 zwykle jest.

Jeśli jednak nie skumasz, to spróbuję dalej pomóc.
Smokofenek
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn sty 31, 11 02:03

Re: Instalacja forum pod phpbb by przemo

Postprzez exp3rt » Pn mar 28, 11 22:58

Witam, bardzo dziękuję za odpisanie, nareszcie ktoś pięknie to wytłumaczył. Jestem bardzo wdzięczny. Lecz niestety mam jeden problem, mam nadzieję że jedyny, a mianowicie podczas łączenia się z serwerem przez Filezille, wpisuje dokładnie to co podałeś powyżej i wyskakuje takie coś:

Connected, waiting for authentication
Protocol error: Unknown protocol identifier (0x50 0x50 0x48). Most likely connected to the wrong port.
Connection to server closed.
Trying to reconnect in 5 seconds


@EDIT: Udało się, zainstalowałem przemka, ale przez FTP, nie przez Filezille, ponieważ później znalazłem już chyba wszystko odpowiednie i zaczęło łączyć dobrą godzine ... :/ Więc przez ftp wszystko ładnie poszło. Ale teraz mam pytanie czy tam również mogę wszystko modyfikować. Powiedzmy ten napis 'Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group' gdybym edytował styl. ? Prosiłbym o dopowiedzenie tego, bądź w jakim pliku to się znajduje. :D
exp3rt
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz mar 24, 11 23:44

Re: Instalacja forum pod phpbb by przemo

Postprzez wargo » Śr mar 30, 11 14:20

Jeżeli chcesz dopisać coś do stopki to edytuj plik templates/subSilver/overall_footer.tpl
wargo
 
Posty: 1353
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 16:59
Lokalizacja: Pleszew


Powrót do Ogólne

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron