Problem krok 3/4 - Ustawienia bazy danych

Problemy związane ze stronami PHP

Problem krok 3/4 - Ustawienia bazy danych

Postprzez GaweL94 » Pt lut 10, 12 00:24

Witam,
mam pewien problem, podczas instalacji PHP Fusion Core 7.01 nie mogę połączyć się z bazą danych. Tzn. po wpisaniu wszystkich danych (adres hosta mysql3.ugu.pl, nazwy, hasła, prefiks tabeli: fusion2221b_) wyskakuje mi błąd
Kod: Zaznacz cały
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 1Unknown table 'fusion2221b_4f3446da783e4'
Połączono z bazą danych.

Błąd! Nie można było zapisać lub usunąć tabel MySQL.
Sprawdź, czy podany przez Ciebie użytkownik bazy danych ma prawa odczytu, zapisu oraz usuwania danych w wybranej bazie danych.


Wchodzę w phpMyAdmin i tworzenie tabeli nie stwarza żadnych problemów. Próbowałem nawet zrobić bazę od nowa i nic. Stronę od nowa i nic (strona ma nie wiele wspólnego z tym błędem ale spróbowałem).

Robiłem tutaj stronę całkiem niedawno i nie było problemów, teraz jak chciałem zrobić inną to ofc nie działa...

Proszę o pomoc.
GaweL94
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt lut 10, 12 00:17

Re: Problem krok 3/4 - Ustawienia bazy danych

Postprzez parox » Pt lut 10, 12 01:53

Najprawdopodobniej z mojego punktu widzenia, plik instalacyjny jest uszkodzony. Jak widzisz:

Kod: Zaznacz cały
'fusion2221b_4f3446da783e4'


Skrypt próbuje utworzyć taką tabelę. Jestem przekonany iż jest to błędna nazwa tabeli. Moim zdaniem, w kodzie gdzieś nie jest odpowiednio pozamykane komentarze czy funkcje, no i zaraz po prefiksie, drukuje hash hasła do bazy danych, bądź też coś w tym stylu.

Moim zaleceniem było by raz jeszcze pobranie kodu źródłowego z oficjalnych serwerów PHP-Fusion, i podmienienie wszystkich plików ze świeżymi.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Avatar użytkownika
parox
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 23, 07 23:17
Lokalizacja: Prudhoe

Re: Problem krok 3/4 - Ustawienia bazy danych

Postprzez GaweL94 » Pt lut 10, 12 12:16

Ok, działa, wielkie dzięki za pomoc!
GaweL94
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt lut 10, 12 00:17


Powrót do PHP

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron