Kilka pytań związanych z emailem i perlem

Problemy związane ze stronami PHP

Kilka pytań związanych z emailem i perlem

Postprzez Koncertyxx » N kwi 22, 12 12:57

Witam ponownie :)
Nie mam za bardzo teraz czasu żeby dogłębnie przeszukiwać internet, lecz jest mi potrzebna widza na kilka tematów. Z góry dziękuję za wytłumaczenie, jestem dosyć pojętny :)

1) Jaki klient webmail można zainstalować na serwerze ugu, żeby skonfigurować na nim maila ugu ?
2) W jaki sposób jest skonfigurowany RoundCube skoro (tak mi się wydaje) ugu nie ma imapa a RC nie obsluguje pop3 ?
3) Czy jest na UGU zainstalowany PERL (chodzi mi o obsługę plików CGI) jeśli jest to gdzie ?
4) Czy nie będzie to sprzeczne z regulaminem ugu jeśli utworzę sobie klienta email na swoim serwerze ? NIE chciałbym w żadnym wypadku stracić konta :)

Jeszcze raz z gory dziękuję za wszystkie konkrety :)
Koncertyxx
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr lut 22, 12 11:23

Re: Kilka pytań związanych z emailem i perlem

Postprzez parox » N kwi 22, 12 13:21

1) Jakikolwiek, legalny.
2) Nie mogę Cię zapewnić w 100%, ale wydaje mi się, iż protokoły IMAP zarówno jak POP3 i SMTP są zainstalowane na jednym serwerze pod adresem "mail.ugu.pl". Zatem powinno działać bez problemowo. Jednak mogę się mylić.
3) Nie.
4) Używanie skryptów jest całkowicie legalne, póki są one licencjonowane... Zatem, zakupione bądź open source.
Avatar użytkownika
parox
 
Posty: 598
Dołączył(a): Śr maja 23, 07 23:17
Lokalizacja: Prudhoe

Re: Kilka pytań związanych z emailem i perlem

Postprzez Koncertyxx » Pn kwi 23, 12 18:08

Jak zwykle dziękuję za szybką odpowiedź :) W pytaniu pierwszym chodziło mi o to, który na bank zadziała jeśli roundcube styknie zaraz biorę się za install. :)
Koncertyxx
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr lut 22, 12 11:23


Powrót do PHP

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron