Joomla 2.5.6 (problem)

Problemy związane ze stronami PHP

Joomla 2.5.6 (problem)

Postprzez Earthquake101 » Cz lis 29, 12 01:37

Witam.

Wczorajszego wieczoru wgrałem oprogramowanie joomla 2.5.6, na nowo powstałą stronę www (ugu.pl). No i tu zaczęły się schody, ponieważ nie mogłem na nią wejść. Na całe szczęście rozwiązałem ten problem, tworząc nowy plik tekstowy, następnie wkleiłem do niego całą zawartość pliku configuration.php (wygenerowaną w ostatnim kroku instalacyjnym), zapisałem tak by plik miał rozszerzenie php i wrzuciłem do głównego katalogu. Wszystko poszło jak po maśle, aż do momentu gdy chciałem wgrać spolszczenie do mojego systemu zarządzania. Zrobiłem tak... Wszedłem w zakładkę Extensions następnie w Extensions manager i wybrałem z listy moje spolszczenie zapisane w archiwum .zip. Niestety, wyskoczył mi błąd: Warning: Failed to move file! Nie poddałem się i wklepałem w wyszukiwarkę wyżej podany problem. W większości było napisane, iż owy błąd jest winą złej wartości chmod'ów. Wszedłem więc w totalcmd, połączyłem się z ftp mojej witryny, kliknąłem opcje - Zmień atrybuty i wpisałem wartość 777. Jak łatwo się domyślić, nadal nie mogę wgrać żadnych plików, a wszystkie ustawienia w zakładce Directory Permissions wciąż są na czerwono. Pytanie brzmi, jak to naprawić?

Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc.
Earthquake101
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz lis 29, 12 01:01

Re: Joomla 2.5.6 (problem)

Postprzez percoz » Cz lis 29, 12 11:44

Podczas zmiany uprawnień do katalogów, musisz pamiętać o tym że katalogi nadrzędne też muszą mieć ustawione odpowiednie uprawnienia.

Np. gdy chcesz ustawić uprawnienia 775 dla katalogu /joomla/katalog1/katalog2, to katalogi "katalog1" oraz "joomla" również muszą mieć ustawione takie uprawnienia aby skrypt mógł w nich utworzyć nowe pliki.
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47


Powrót do PHP

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron