Logowanie do WEB FTP / CHMOD

Problemy związane ze stronami PHP

Logowanie do WEB FTP / CHMOD

Postprzez Siabadab » So sie 10, 13 14:51

Cześć Wszystkim,
W pierwszej kolejności: nie mogę się zalogować do WEB FTP.
Nie bardzo wiem, co wpisać w pierwszym polu "Serwer", bo nazwy zbliżonej do tej z panelu nie ma. Kombinowałem na wszystkie możliwe sposoby i nie da rady. Login i hasło na pewno wpisuję poprawnie. Przez TC na FTP loguję się bezproblemowo.
Ale w TC pojawia mi się inny problem. Zainstalowałem skrypt, no i niektórym katalogom/plikom jestem w stanie zmieniać CHMOD, a innym nie: wyskakuje komunikat, że nie mogę zmienić atrybutów plików zdalnych. Pogooglałem i podejrzewam problem z prawami własności (czy dostępu). W każdym razie chciałem podmienić grafikę i nie mogę, gdyż otrzymuję odmowę dostępu do pliku (nadpisania czy skasowania). Podejrzenia padają na CHMOD (plik ma 755). Ale dla TC, jak wspomniałem, jest on plikiem "zdalnym" (cokolwiek to znaczy) i atrybutów mu nie zmienię.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Siabadab
 
Posty: 1
Dołączył(a): So sie 10, 13 07:35

Re: Logowanie do WEB FTP / CHMOD

Postprzez wargo » Pt sie 16, 13 11:27

Nazwą serwera jest adres twojej strony (bez http i www)
wargo
 
Posty: 1353
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 16:59
Lokalizacja: Pleszew

Re: Logowanie do WEB FTP / CHMOD

Postprzez percoz » Pt sie 16, 13 11:28

Aby zalogować się do WebFTP, należy w polu serwer podać nazwę strony, czyli na przykład:

nazwa serwera: howto.ugu.pl
użytkownik: howto.ugu.pl
hasło: *****

Jeżeli zaś chodzi o problem z chmod to prawdopodobnie pliki, którym nie możesz zmienić uprawnień zostały utworzone przez skrypt php. W takiej sytuacji, aby móc zmieniać im uprawnienia z poziomu ftp musisz ustawić uprawnienia tego pliku za pomocą skryptu php rak aby zarówno właściciel jak i grupa mieli prawa do zapisu (czyli 770. Lub 775). Przykład takiego skryptu do zmiany chmod znajduje się w dziale faq naszego forum.
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47

Re: Logowanie do WEB FTP / CHMOD

Postprzez dongo » Wt gru 09, 14 20:36

witam.
mam podobny problem - nie mogę zalogować się przez stronę https://www.ugu.pl/webftp/ ..
ściągnąłem program FileZilla przez który mogę się zalogować (dodałem pliki na serwer - efekt widać tu:
Zajęte miejsce:5 MB / 150 MB ) ...

Nie będę ukrywał, że robie to wszystko pierwszy raz (wcześniej miałem doświadczenia tylko z tworzeniem stron html "na komputerze" bez prób wstawiania ich w www).

szukałem odpowiedzi na to pytanie w internecie, oraz w poradniku do mojego cudownego win8 - tutaj komputer kazał mi (rany, jak to brzmi!?) wejść przez panel sterowania w programy i dodać funkcję obsługi FTP (co zrobiłem ...)

obecnie nadal przy logowaniu (tymi samymi danymi co logowanie przez FileZille, więc zakładam że są poprawne skoro tam zadziałały) wyskakuje mi:

Błąd

Nie można połączyć się z serwerem FTP dongo.ugu.pl na porcie 21.

(próbowałem zalogować się przy wyłączonej zaporze - też bez skutku)

będę bardzo wdzięczny za pomoc i wyrozumiałość ;)
dongo
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt gru 09, 14 20:29

Re: Logowanie do WEB FTP / CHMOD

Postprzez lajla27 » Pn sty 02, 17 13:41

Już nie mam pomysłów co może być przyczyną ;/
lajla27
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn gru 05, 16 12:31

Re: Logowanie do WEB FTP / CHMOD

Postprzez percoz » Pn sty 09, 17 11:00

Proszę o nieodkopywanie wątków sprzed kilku lat.
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47


Powrót do PHP

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron