Problem z uploadem zdjęć w Wordpressie

Problemy związane ze stronami PHP

Problem z uploadem zdjęć w Wordpressie

Postprzez ziemowit » Pn sty 06, 14 18:58

Witam,

piszę w sprawie strony www.wiklina-ugu.pl

niedawno znajomy rodziny poprosił mnie o zmiany na jego stronie internetowej (po jakiejś aktualizacji poprzedni skrypt przestał działać, prawdopodobnie przez inną wersję PHP). Postanowiłem zainstalować tam skrypt Wordpress. Instalacja przebiegła pomyślnie. Problemem jest jednak wgrywanie zdjęć/obrazów. Trudno mi określić gdzie dokładniej leży błąd, jednak z tego co widzę pliki wgrywają się, jednak nie zapisują - tak jakby problemem było utworzenie pliku. W ustawieniach skryptu wyłączyłem segregowanie zdjęć po folderach z datą w nazwie, żeby skrypt nie musiał tworzyć katalogów, upewniłem się też by katalog wp-content miał odpowiednie uprawnienia (nawet tymczasowo ustawiłem na 777 jednak nie pomogło).

Prosiłbym o pomoc ponieważ na tym etapie wyczerpały mi się pomysły. Z mojego wcześniejszego doświadczenia z WP wszystko powinno być już OK.
ziemowit
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn sty 06, 14 18:56

Re: Problem z uploadem zdjęć w Wordpressie

Postprzez percoz » Wt sty 07, 14 16:39

Strona wiklina.ugu.pl nie istnieje. Podaj proszę poprawny adres strony której dotyczy zgłoszenie.
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47

Re: Problem z uploadem zdjęć w Wordpressie

Postprzez ziemowit » Wt sty 07, 14 17:28

Przepraszam. Oczywiście chodzi o http://wiklina-tp.ugu.pl/
ziemowit
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn sty 06, 14 18:56

Re: Problem z uploadem zdjęć w Wordpressie

Postprzez percoz » Cz sty 09, 14 11:30

katalog wp-content rzeczywiście posiada prawidłowe uprawnienia, jednak znajdujący sięw nim katalog upload (w którym prawdopodobnie mają zostać zapisane wgrane obrazy) posiada uprawnienia 755. Zmień je na 775, wtedy skrypt WP będzie mógł zapisać wgrane pliki.
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47

Re: Problem z uploadem zdjęć w Wordpressie

Postprzez marylkagorska » Śr cze 14, 17 15:11

Nie powinno być na serwerze folderów z uprawnieniami 777. Jest to niebezpieczne ze względu na ataki hakerów. Jeżeli do plików wordpress nie ma dostępów, jest to problem z uprawnieniami dla grup na serwerze czyli chown .
marylkagorska
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr cze 14, 17 15:02


Powrót do PHP

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności