Strona 1 z 1

Problem z uploadem zdjęć w Wordpressie

PostNapisane: Pn sty 06, 14 18:58
przez ziemowit
Witam,

piszę w sprawie strony www.wiklina-ugu.pl

niedawno znajomy rodziny poprosił mnie o zmiany na jego stronie internetowej (po jakiejś aktualizacji poprzedni skrypt przestał działać, prawdopodobnie przez inną wersję PHP). Postanowiłem zainstalować tam skrypt Wordpress. Instalacja przebiegła pomyślnie. Problemem jest jednak wgrywanie zdjęć/obrazów. Trudno mi określić gdzie dokładniej leży błąd, jednak z tego co widzę pliki wgrywają się, jednak nie zapisują - tak jakby problemem było utworzenie pliku. W ustawieniach skryptu wyłączyłem segregowanie zdjęć po folderach z datą w nazwie, żeby skrypt nie musiał tworzyć katalogów, upewniłem się też by katalog wp-content miał odpowiednie uprawnienia (nawet tymczasowo ustawiłem na 777 jednak nie pomogło).

Prosiłbym o pomoc ponieważ na tym etapie wyczerpały mi się pomysły. Z mojego wcześniejszego doświadczenia z WP wszystko powinno być już OK.

Re: Problem z uploadem zdjęć w Wordpressie

PostNapisane: Wt sty 07, 14 16:39
przez percoz
Strona wiklina.ugu.pl nie istnieje. Podaj proszę poprawny adres strony której dotyczy zgłoszenie.

Re: Problem z uploadem zdjęć w Wordpressie

PostNapisane: Wt sty 07, 14 17:28
przez ziemowit
Przepraszam. Oczywiście chodzi o http://wiklina-tp.ugu.pl/

Re: Problem z uploadem zdjęć w Wordpressie

PostNapisane: Cz sty 09, 14 11:30
przez percoz
katalog wp-content rzeczywiście posiada prawidłowe uprawnienia, jednak znajdujący sięw nim katalog upload (w którym prawdopodobnie mają zostać zapisane wgrane obrazy) posiada uprawnienia 755. Zmień je na 775, wtedy skrypt WP będzie mógł zapisać wgrane pliki.

Re: Problem z uploadem zdjęć w Wordpressie

PostNapisane: Śr cze 14, 17 15:11
przez marylkagorska
Nie powinno być na serwerze folderów z uprawnieniami 777. Jest to niebezpieczne ze względu na ataki hakerów. Jeżeli do plików wordpress nie ma dostępów, jest to problem z uprawnieniami dla grup na serwerze czyli chown .