Listowanie liczb porzadkowych

Problemy związane ze stronami PHP

Listowanie liczb porzadkowych

Postprzez infantasy » Pn wrz 26, 16 14:58

Stworzyłem piłkarską tabele. Od 1 do 20 miejsc. Po rozegraniu kolejki meczów, zespoły przemieszały się miejscami. Razem z nimi poprzemieszczało się też id. I teraz np. na pierwszym miejscu jest zespół, co wcześniej był na trzecim itd. Widać, że jest na czele tabeli ale ma przyporządkowane id = 3. Generalnie galimatias. Czy jest jakiś sposób aby id, czy też inna kolumna z liczebnikami była ustawiona "na sztywno". Zespoły będą się mieszały ale liczby porządkowe będą od 1 do 20 bez zmian ?? Można taką, rzecz załatwić odpowiednią budową tabeli w html i css ale nie o to mi chodzi. Najlepiej jakby dane były przekazywane z bazy mysql. No ale tu pewnie nie da się tego załatwić jednym Selektem ale pewnie jakimś zagnieżdżonym? Ktoś przerabiał coś podobnego. Kod dla tabeli
Kod: Zaznacz cały
<?php

$sql = mysql_query("SELECT * FROM  tabelka ORDER BY team DESC");
if($sql === FALSE) {
    die(mysql_error());
}

 while ($row = mysql_fetch_array($sql)){;
$ffl= $row['flagi'];  $team= $row['team']; $punkty= $row['punkty']; $kolejka= $row['kolejka']; $zdobyte= $row['zdobyte']; $stracone= $row['stracone'];
$roznica= $row['roznica']; $pers= $row['pers']; $lp= $row['lp']; $id= $row['id'];
{
    echo"

<table> <tr>   
<td class='rest'> $lp</td> 
<td class='rest'> $ffl </td> 
<td class='team'> $team</td> <td class='three'>     $pers </td><td  class='three'> $punkty</td><td class='for'> $kolejka</td>  <td class='for'> $zdobyte</td> <td class='endy'> $stracone</td> <td class='endy'> $roznica</td> </tr></table>
";}}?>
infantasy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn wrz 26, 16 11:57

Re: Listowanie liczb porzadkowych

Postprzez wargo » So paź 01, 16 11:24

Stworzyć drugą kolumnę na kolejność.
wargo
 
Posty: 1353
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 16:59
Lokalizacja: Pleszew

Re: Listowanie liczb porzadkowych

Postprzez infantasy » N paź 02, 16 14:19

Tak też zrobiłem, ale niewiele to daje ponieważ liczby z tej kolumny idą tak samo jak id za danym zespołem. A nie wiem czy mysql daje taką możliwość aby zablokować np. daną kolumnę na "sztywno".
infantasy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn wrz 26, 16 11:57

Re: Listowanie liczb porzadkowych

Postprzez wargo » Wt paź 11, 16 20:00

Nie dodawaj auto_increment do tej kolumny, a dodając wpis wpisz własną liczbę.
wargo
 
Posty: 1353
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 16:59
Lokalizacja: Pleszew

Re: Listowanie liczb porzadkowych

Postprzez infantasy » Wt paź 25, 16 08:32

Nie zaznaczanie auto_increment nie ma wpływu na porządek liczb w kolumnie. Porównaj foto 1 http://soccerleague.pl/test/Clipboard03.jpg i foto 2 http://soccerleague.pl/test/Clipboard05.jpg Na 1 jest wszystko ok. Na 2 Zagłębie zdobyło punkty, skoczyło do przodu i zrobił się bałagan z w kolumnie LP. Nie wiem jak unieruchomić kolumnę LP.
Ostatnio edytowano Cz lis 03, 16 17:24 przez wargo, łącznie edytowano 1 raz
Powód: hotlink
infantasy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn wrz 26, 16 11:57

Re: Listowanie liczb porzadkowych

Postprzez wargo » Cz lis 03, 16 17:27

Używając liczników
Kod: Zaznacz cały
<?php
$lp 
= 0;
while(...)
{
$lp++;
echo $lp.'<br />';
}
?>
wargo
 
Posty: 1353
Dołączył(a): Cz lip 05, 07 16:59
Lokalizacja: Pleszew

Re: Listowanie liczb porzadkowych

Postprzez infantasy » Pt lis 04, 16 16:40

Dzięki "wargo" działa jak należy!
infantasy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn wrz 26, 16 11:57


Powrót do PHP

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron