Strona 1 z 1

Błąd logowania - Oficjalne forum UGU

PostNapisane: Śr sty 11, 12 12:49
przez parox
Witam.

Pisze w dość nietypowej sprawie. Mianowicie ciągle napotykam irytujący błąd czy tez nie błąd podczas logowania do forum.

Chodzi o sesje użytkownika, między innymi brak możliwości utrzymania sesji "Zapamiętaj mnie na tym komputerze" oraz trzymanie sesji dłużej niż przez 10 minut.

Nie twierdze, iż nie zostało to umyślnie zmodyfikowane, aczkolwiek jeśli tak, Jaki jest tego cel?

Irytuje mnie fakt, iż muszę się logować ok. 10 razy w ciągu dnia, gdy chwilowo zmienię zakładkę i system automatycznie mnie wylogowuje.

Istnieją szanse na poprawę systemu logowania, czy tak musi zostać?

Z góry dziękuje za przejrzenie tematu.

Pozdrawiam.

Re: Błąd logowania - Oficjalne forum UGU

PostNapisane: Śr sty 11, 12 23:55
przez percoz
Są to ustawienia celowe i prawdopodobnie nie zostaną na razie zmienione. Względy bezpieczeństwa.

Re: Błąd logowania - Oficjalne forum UGU

PostNapisane: Cz sty 12, 12 00:49
przez parox
Rozumiem, aczkolwiek nie sądzicie może, iż system jest już odpowiednio zabezpieczony sam w sobie? BB3, jeden z popularniejszych systemów. Ostatnimi laty - jeśli można tak rzec - nie ruszyło się nic w wersji, a myślę iż w miarę szybko przy dosyć dużej publice jakieś względy bezpieczeństwa zostały by załatane.

Nie do końca pojmuję po prostu, czy chodzi o bezpieczeństwo użytkowników? - Wydawało by się, iż skoro są na tyle odpowiedzialni, by rozpoczynać przygodę z hostingiem, gdzie w sumie użycie czyjejś grafiki, może prowadzić do grzywny, są na tyle odpowiedzialni by pamiętać o wylogowaniu się jeśli jest w miejscu publicznym, bądź ktoś inny ma dostęp do komputera.

No a z ew. rozpoczęciem zaśmiecania i niszczenia forum, myślę iż nie upłynie sporo czasu, zanim administracja oraz moderacja wspólnymi siłami usuną źródło bólu.

Oczywiście nie nakłaniam na nic, gdyż jeśli Administracja ma w tym większy cel trzeba się dostosować. Jednak jeśli chodzi o jakiś marny powód, to w sumie siły są zbędne i wręcz głupie.

Z wyrazami szacunku!

Re: Błąd logowania - Oficjalne forum UGU

PostNapisane: Cz lut 02, 12 10:14
przez ugu
To o czym piszesz to jest błąd w konstrukcji szablonu, przy nowej wersji strony postaramy się to poprawić.