Blokada strony www.przedszkole-orzech.tgory.pl

Tutaj należy zgłaszać problemy z działaniem serwisu.

Blokada strony www.przedszkole-orzech.tgory.pl

Postprzez kasika75 » Śr lut 27, 13 02:24

Dzień dobry, Chciałam zapytać się z jakiego powodu została zablokowana strona www.przedszkole-orzech.tgory.pl i prosić o odblokowanie strony w celu usunięcia powodów blokady. Strona poświęcona jest przedszkolu i byłam przekonana że żadne zawarte tam treści nie naruszały regulaminu, jeśli jest jednak inaczej proszę o wskazówki co należy zmienić. Nie muszę dodawać że bardzo mi zależy na szybkim reaktywowaniu strony. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Użytkownik kasika75
kasika75
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr lut 27, 13 02:16

Re: Blokada strony www.przedszkole-orzech.tgory.pl

Postprzez percoz » Śr lut 27, 13 18:00

Strona została zablokowana ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie o znajdujących się na niej wirusach. Dokładniejsze wyjaśnienia, zostały wysłane do Pani e-mail'em w odpowiedzi na zgłoszenie z formularza kontaktowego.
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47

Re: Blokada strony www.przedszkole-orzech.tgory.pl

Postprzez kasika75 » Śr lut 27, 13 23:59

Witam,

dziękuję za odpowiedź i proszę o odblokowanie strony dnia 1.03.13, jeśli to możliwe od godziny 17:00 a jeśli jest to bardzo kłopotliwe to od godziny 14:00.
W miarę możliwości bardzo proszę o podanie plików, które są źródłem problemu.

Dziękuję i pozdrawiam,
Katarzyna Giermanek
kasika75
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr lut 27, 13 02:16

Re: Blokada strony www.przedszkole-orzech.tgory.pl

Postprzez percoz » Cz lut 28, 13 18:39

Dobrze może być 1.03.2013 od godziny 17 do godziny 20. Dokładniejsze informacje zostaną wysłane e-mailem
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47

Re: Blokada strony www.przedszkole-orzech.tgory.pl

Postprzez kasika75 » Pt mar 01, 13 15:25

Bazując jedynie na mailu od Państwa, nie jestem w stanie usunąć zarażonych plików. Bardzo uprzejmie proszę o udostępnienie wyników zapisu antywirusa wskazujących które z plików są zainfekowane, lub innych danych na których bazowaliście Państwo stwierdzając, że na mojej stronie znajdują się wirusy. Bardzo uprzejmie proszę o niekasowanie bezpowrotnie strony a zwłaszcza bazy danych , ponieważ nie mam zrobionej żadnej kopii .

Dziękuję i pozdrawiam,
Katarzyna Giermanek
kasika75
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr lut 27, 13 02:16

Re: Blokada strony www.przedszkole-orzech.tgory.pl

Postprzez percoz » Pt mar 01, 13 17:21

Wysłaliśmy do Pani wiadomość e-mail z treścią zgłoszenia jakie otrzymaliśmy w sprawie Pani strony.

Proszę o poinformowanie nas czy Pani strona ma zostać odblokowana w dniu dzisiejszym wg wcześniejszych ustaleń (od godziny 17:00 do godziny 20:00) w celu jej wyczyszczenia.

Edycja (godzina 16:40): w przypadku gdy nie otrzymamy takiego potwierdzenia, strona nie zostanie odblokowana w dniu dzisiejszym i będziemy musieli ustalić inny termin odblokowania strony )
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47

Re: Blokada strony www.przedszkole-orzech.tgory.pl

Postprzez kasika75 » Pt mar 01, 13 17:59

Witam ponownie,
bardzo proszę o odblokowanie strony.

Pozdrawiam,
Katarzyna Giermanek
kasika75
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr lut 27, 13 02:16

Re: Blokada strony www.przedszkole-orzech.tgory.pl

Postprzez percoz » Pt mar 01, 13 18:04

Strona została odblokowana do godziny 20:00.

Proszę nie zapomnieć o zmianie hasła do konta FTP

Edit: Proszę również zabezpieczyć stronę aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Podstawowym sposobem zabezpieczenia powinna być aktualizacja CMS'a którego Pani używa do najnowszej wersji.

Przed wykonaniem aktualizacji polecam zrobić kopię zapasową strony i bazy danych.
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47

Re: Blokada strony www.przedszkole-orzech.tgory.pl

Postprzez kasika75 » Pt mar 01, 13 20:03

Witam, zrobiłem kopię bezpieczeństwa i chciałem usunąć całą zawartość strony aby wgrać tam nową Joomlę i odbudować całą stronę. Nie wiem jednak jak skasować pliki, które były tworzone instalatorem, a do których nie prawa zapisu użytkownik FTP. Instalator Joomli pisze że nie zainstaluje CMS jeśli katalog instalacyjny nie jest pusty, a ja nie wiem jak go wyczyścić. Bardzo proszę o podpowiedź. Strony nie chcę usuwać bo jest podpięta pod zewnętrzną domenę i nie chcę dodatkowo narobić problemów z rozwiązywaniem nazwy.
Nie wiem też czemu nie działa mi WebFTP.
Utworzyłem nową stronę w ramach mojego konta jednak ani strona www ani logowanie przez ftp do nowo strowrzonej strony nie działają. Co mam zrobić aby nowa strona www.dwa.przedszkole-orzech.tgory.pl działała.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
kasika75
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr lut 27, 13 02:16

Re: Blokada strony www.przedszkole-orzech.tgory.pl

Postprzez percoz » Pt mar 01, 13 20:42

Teraz powinno się dać usunąć pliki z konta FTP tej strony.

Panel WebFTP również powinien działać prawidłowo ( u mnie ładuje się bez problemów)
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47

Re: Blokada strony www.przedszkole-orzech.tgory.pl

Postprzez kasika75 » Pt mar 01, 13 21:33

Dziękuję bardzo, faktycznie prawie wszystkie pliki się usunęły, zostało kilka z polskimi literami w nazwie i kilka katoalogów do których nie mam prawa. Pozostanie tych plików chyba blokuje instalację joomli, czy mogę prosić o ostateczne wyczyszczenie katalogu domowego strony?
Rzeczywiście strona była zhakowana i był na niej osadzony trojan :( . Wszystko co było niebezpieczne jest usunięte.

Dziękuję i pozdrawiam
kasika75
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr lut 27, 13 02:16

Re: Blokada strony www.przedszkole-orzech.tgory.pl

Postprzez percoz » Pt mar 01, 13 21:36

Wszystkie katalogi i pliki powinny mieć uprawnienia pozwalające na ich usunięcie. Proszę spróbować kasować katalogi po jednym. i ewentualnie podac nazwy tych katalogów/plików, które nie mogą zostać usunięte.

Jeżeli zaś jest problem z usunięciem plików z polskimi znakami to proszę spróbować przed usunięciem, zmienić ich nazwę np za pomocą panelu WebFTP

Katalog "cgishell" oraz plik.htaccess w katalogo głównym również są pozostałościami po trojanie.
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47

Re: Blokada strony www.przedszkole-orzech.tgory.pl

Postprzez kasika75 » Śr kwi 10, 13 22:23

Witam,

Po zażegnaniu kłopotów związanych z włamaniem na naszą stronę wydaje mi
się, że teraz mamy dostępne znacznie mniej przestrzeni składowania.
Wniosek taki nasuwa się z tego powodu, że nie mogę wgrać poprzednio
posiadanej galerii bo kończy się miejsce w folderze strony. Czy
faktycznie przestrzeń została ograniczona, jeśli tak to dlaczego i czy
można wrócić do pierwotnej pojemności?
Utrzymanie podstawowej galerii na stronie jest konieczne, gdyż jest to
jedna z najważniejszych poza informacyjną jej częścią.

Pozdrawiam
Katarzyna Giermanek
kasika75
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr lut 27, 13 02:16

Re: Blokada strony www.przedszkole-orzech.tgory.pl

Postprzez percoz » Cz kwi 11, 13 11:41

Przestrzeń dostępna dla pojedynczej strony nie została ograniczona i nadal wynosi 150MB.
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47


Powrót do UGU.PL

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron