Instalacja sklepu

Tutaj należy zgłaszać problemy z działaniem serwisu.

Instalacja sklepu

Postprzez zaginionyxd » Pt sie 09, 13 15:28

Witam
Chciałem zainstalować sklep który jest dostępny w waszej ofercie zainstalowania gotowego oprogramowania ale niestety wyskoczyły mi błędy

Warning: mkdir() [function.mkdir]: Permission denied in /virtual/s/w/swiatperfumowfm.ugu.pl/includes/install.php on line 28

Fatal error: Smarty error: the $compile_dir '/virtual/s/w/swiatperfumowfm.ugu.pl/cache' does not exist, or is not a directory. in /virtual/s/w/swiatperfumowfm.ugu.pl/lib/smarty/Smarty.class.php on line 1092


Czy ktoś pomoże mi to naprawić ?
zaginionyxd
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt sie 09, 13 15:26

Re: Instalacja sklepu

Postprzez Kronoos » Wt sie 13, 13 09:23

Witam,
Mam to samo. Jakieś sugestie?
Jestem świeży w tych tematach i chciałbym się czegoś poduczyć :)
Kronoos
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt sie 13, 13 09:18

Re: Instalacja sklepu

Postprzez percoz » Pt sie 16, 13 11:14

Problem prawdopodobnie leży w uprawnieniach.

Sprawdź, czy w katalogu głównym konta FTP tej strony posiadasz katalog cache. Jeżeli tak, to widocznie nie zostały ustawione odpowiednie uprawnienia. Aby skrypt php miał dostęp do tego katalogu i mógł w nim zapisywać, należy ustawić uprawnienia odczytu,zapisu dla grupy.
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47

Re: Instalacja sklepu

Postprzez strych » Wt mar 25, 14 10:26

Mam ten sam problem. Dokładnie ten sam.
Problem leży w tym, że (przynajmniej na tym etapie) katalog cache nie istnieje i dlatego ten komunikat:

Kod: Zaznacz cały
Fatal error: Smarty error: the $compile_dir '/virtual/s/w/swiatperfumowfm.ugu.pl/[b]cache' does not exist[/b], or is not a directory. in /virtual/s/w/swiatperfumowfm.ugu.pl/lib/smarty/Smarty.class.php on line 1092


Widzę, że problem istnieje już przynajmniej rok. Czy admini mogliby coś z tym zrobić?
strych
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt mar 25, 14 09:35


Powrót do UGU.PL

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

cron