Problem z FTP, który blokuje dostęp do stron na ugu.pl

Tutaj należy zgłaszać problemy z działaniem serwisu.

Problem z FTP, który blokuje dostęp do stron na ugu.pl

Postprzez Smokofenek » Pt gru 12, 14 12:05

Witam, wczoraj pisałem post, że nie mogę wejść na ugu, bla bla, że się naprawiło itp. Oto oryginalny post (którego przed chwilą usunąłem):

Zakładałem nowe forum i przez ftp chciałem skopiować pliki. Od tego czasu żadna strona od ugu mi nie działa. Pytałem, przyjaciółce działa. Co mam zrobić? Na wszystkich przeglądarkach, a także przez eksplorator Windows 8 do ftp (ma taką opcję).

Pilne, potrzebuję tego jak najszybciej.


Niestety stało się to, co podejrzewałem. Cały problem polega na tym, że to wina ftp. Przez Windows 8 eksplorator mogę się zalogować i jestem w folderze FTP, jednakże jak wrzucam pliki, nawet pojedynczy, blokują mi się wszystkie strony na ugu.pl. Przez WebFTP próbowałem przed chwilą (ZANIM spróbowałem w Windows 8), ale nie dało się połączyć. Dane wpisuję jak najbardziej poprawne, te same, co na W8 działają. Z resztą ledwo co stworzyłem stronę, więc chyba wiem co wpisałem. Niestety nie wiem co mam z tym zrobić, inne strony na ugu zawsze mi działały na FTP przez skplorator Windows 8. Tylko nie ta.

Nie można połączyć się z serwerem FTP adresforum.ugu.pl na porcie 21.

Czy jesteś pewny że jest to adres serwera FTP? Często serwer FTP ma inny adres niż serwer HTTP. Skontaktuj się z dostawcą internetu bądź administratorem.


Co zrobić? Potrzebuję FTP, żeby wgrać pliki, no i nie chcę aby za każdym razem wszystkie strony ugu mi przestały działać :/
Nie pomaga czyszczenie cookies (z resztą co za różnica, skoro na dwóch przeglądarkach i na eksploratorze nie działa, a ciastka są dla jednej konkretnej przeglądarki), restart przeglądarki a nawet komputera. Próbowałem restartować modem, nic.

Problem jest poważny, bo uniemożliwia mi korzystanie z serwisu.

Z góry dziękuję za pomoc. To naprawdę pilne.
Smokofenek
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn sty 31, 11 02:03

Re: Problem z FTP, który blokuje dostęp do stron na ugu.pl

Postprzez percoz » Pt gru 12, 14 12:11

Proszę podać adres strony której dotyczy zgłoszenie.

Co rozumiesz przez "blokują się strony na ugu"? to znaczy że na twoich stronach dostajesz komunikat "strona zablokowana" czy ze swojego komputera nie możesz wejść na żadną ze stron utrzymywanych w naszym serwisie?

Zobacz czy podczas łączenia się z klienta FTP takiego jak TC lub Filezilla, również występuje ten sam problem.
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47

Re: Problem z FTP, który blokuje dostęp do stron na ugu.pl

Postprzez Smokofenek » Pn gru 15, 14 09:55

http://dbmultiverse.ugu.pl/

Chodzi o to, ze dostęp do stron jest taki, że go nie ma. Strona ładuje się parę chwil, minutę czy dwie, a następnie wyświetla się komunikat, jakbym wpisał nieprawidłowy adres strony. Tak, jakby strony nie było.

Nie ma komunikatu, że "ugu.pl strona nie istnieje", tylko ogólny błąd przeglądarki.

A co do FileZilli specjalnie ją usunąłem, gdyż Windows 8 ma swoją możliwość wejścia na FTP.

Przez WebFTP nie działa też wejście do innych stron, które działały wcześniej. Zapewne to więc nie wina tej jednej strony i pewnie przez Windows 8 byłoby to samo co tą stroną.

EDIT: I co z tym? Nie mogę prawie od tygodnia nic zrobić ze stroną.
Smokofenek
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn sty 31, 11 02:03

Re: Problem z FTP, który blokuje dostęp do stron na ugu.pl

Postprzez percoz » Pn gru 15, 14 11:55

Strona dbmultiverse.ugu.pl nie istnieje na naszym hostingu. Na pewno podałeś prawidłowy adres strony?
percoz
 
Posty: 612
Dołączył(a): Wt paź 11, 11 13:47

Re: Problem z FTP, który blokuje dostęp do stron na ugu.pl

Postprzez Smokofenek » Pn gru 15, 14 17:07

O, kurczę. Napisałem BD zamiast DB. Ale to nie zmienia faktu, że na inne wciąż się zalogować nie mogę przez WebFTP. Naprawiłem błąd, usunąłem BDmultiverse.ugu.pl i zrobiłem DBmultiverse.ugu.pl i problem występuje dalej.

Z tego co widzę, problem występuje TYLKO przez WebFTP. Ponieważ gdy wrzuciłem przez Windows 8 Explorer plik na serwer, nie było z tym problemu. Obecnie istnieje już strona dbmultiverse.ugu.pl i przez Windowsa się da, WebFTP nie.

I teraz już nie występuje komunikat "Strona nie istnieje ugu.pl".

Więc po części to moje niedopatrzenie, ale WebFTP tak czy siak nie działa.
Smokofenek
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn sty 31, 11 02:03


Powrót do UGU.PL

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności