niepoprawna validacja przez skrypt reklam

Tutaj należy zgłaszać problemy z działaniem serwisu.

niepoprawna validacja przez skrypt reklam

Postprzez pbs » Cz maja 10, 07 17:49

validator z validator.w3.org pokazuje mi 1 błąd. Oto i kod błedu

Kod: Zaznacz cały
Below are the results of checking this document for XML well-formedness and validity.

   1. Error Line 12 column 219: end tag for "noscript" which is not finished.

      ...color: #2c2e31;"><noscript></noscript><div><script type="text/javascript" src

      Most likely, You nested tags and closed them in the wrong order. For example <p><em>...</p> is not acceptable, as <em> must be closed before <p>. Acceptable nesting is: <p><em>...</em></p>

      Another possibility is that you used an element which requires a child element that you did not include. Hence the parent element is "not finished", not complete. For instance, <head> generally requires a <title>, lists (ul, ol, dl) require list items (li, or dt, dd), and so on.


Skromnie proszę admina o poprawę skryptu tak by był zgodny z w3c.
pbs
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz maja 10, 07 17:39

Postprzez ugu » Pt maja 11, 07 11:44

podaj adres strony
ugu
Site Admin
 
Posty: 766
Dołączył(a): So lut 10, 07 22:20

Postprzez pbs » Pt maja 11, 07 15:38

pbs
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz maja 10, 07 17:39

Postprzez ugu » Pt maja 11, 07 19:41

Inne strony przechodzą prawidłowo walidację, np. forum.ugu.pl na które reklama jest wklejana tak samo jak na inne strony. Musisz mieć gdzieś błąd.
ugu
Site Admin
 
Posty: 766
Dołączył(a): So lut 10, 07 22:20

Postprzez pbs » Pt maja 11, 07 22:41

może się mylę ale forum jest odczytywane jako html z kodowaniem iso-8859-2. A moja strona jest oparta o xhtml i kodowanie utf-8. Szablon strony bez reklam wysyłam do sprawdzenia i mam wynik bez błędów.
pbs
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz maja 10, 07 17:39

Postprzez wandex » So maja 12, 07 19:04

Twoja strona validuje się poprawnie na w3c po poprawieniu kodu na validatorze eborla i z tego wynika,że błąd jest w reklamie,ponieważ znacznik <noscript></noscript> jest pusty,popraw może doctype na xhtml 1.0 i iso 8859-2 troszke popraw kod i będzie OK
Miałem też problem z reklamą tylko,że ona przysłaniała moje logo,teraz jest dobrze,ale od początku validowała się.
wandex
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn kwi 30, 07 19:20

Postprzez ugu » So maja 12, 07 19:05

No faktycznie może to być powodem, niestety nie jestem specjalistą w HTML i nie wiem jak to zmienić aby Ci działało. Jeśli wiesz co dodać to chętnie posłucham i postaram się dostosować wklejanie reklam.
ugu
Site Admin
 
Posty: 766
Dołączył(a): So lut 10, 07 22:20

Postprzez wandex » So maja 12, 07 19:21

DO ADMINA
Ja też nie,ale chciałem coś doradzić - mie też doradzano parę dni temu i wybrnąłem z kłopotu
Tak wygląda skrypt reklamy na mojej stronie: www.wandexfiranka.ugu.pl

<noscript></noscript><div><script type="text/javascript" src="http://img.ugu.pl/advert.js"></script></div> ,a tak na stronie kolegi "pbs"

<noscript> </noscript><div><script type="text/javascript" src="http://img.ugu.pl/advert.js"></script></div> może przyczyną jest ta spacja pomiędzy <noscript>.Nie wiem,ale chciałbym pomóc,nad poprawnością strony też spędziłem dużo czasu i wiem co to znaczy jak coś jest nie tak.
wandex
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn kwi 30, 07 19:20

Postprzez ugu » So maja 12, 07 20:00

Teraz dla wszystkich stron reklama wklejana jest ze spacją. U ciebie wyświetla się prawdopodobnie z cache.

Walidator czepia się braku zamknięcia noscript, tylko że jest on prawidłowo zamknięty. Na innych stronach walidacja przechodzi ale pewnie właśnie dlatego że zazwyczaj nie są one w xhtml.
Problem pewnie jest podobny do problemu z
Kod: Zaznacz cały
<br>

który dla xhtml trzeba pisać jako
Kod: Zaznacz cały
<br />

Jednak są to tylko moje przypuszczenia bo xhtml jest dla mnie nowością.
ugu
Site Admin
 
Posty: 766
Dołączył(a): So lut 10, 07 22:20

Postprzez wandex » So maja 12, 07 20:23

Nie wiem w czym jest problem,ale moja strona dalej validuje się poprawnie
www.wandexfiranka.ugu.pl

[ Dodano: Sob Maj 12, 07 20:32 ]
Nie chodiło mi o to żebyś wstawił spację pomiędzy <noscript>,tylko o to,że validator eborla wywalił znacznik <noscript> i po wrzuceniu kodu bez niego na w3c jest OK.Nie wiem w czym jest różnica.SORRY-CHCĘ JAKOŚ POMOĆ KOLEDZE INTERNAUCIE

[ Dodano: Sob Maj 12, 07 20:41 ]
A propo moja strona też jest w xhtml i od rejestracji na ugu.pl jest dobrze validowana.
Problem musi być po stronie kodu strony kolegi"pbs".
wandex
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn kwi 30, 07 19:20

Postprzez pbs » So maja 12, 07 21:13

Strona jest poprawnie wykonana. validuje szablon z dysku twardego(czyli bez reklam) i wszystko jest oki. Wraz z pojawieniem się reklam zaczynają się problemy. Chciałbym zwrócić uwagę wandex`owi na to że jego strona jest oparta o xhtml w wersji 1.0 T (Transitional) i kodowanie iso-8859-2, zaś moja na xhtml`u 1.1 i kodowaniu utf-8. Skłaniał bym sie ku temu by spojrzeć w kod skryptu i sprawdzić jakie ma kodowanie? możliwe że wszystko jest prawidłowo dla iso-8859-2 bo skrypt jest w nim kodowany a na utf-8 zachodzą jakiś komplikacje.

W razie pytań piszcie na forum, mam doświadczenie w html, xhtml, javie, flashu, php i paru innych. Chętnie pomogę jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy.

Pozdro
Ostatnio edytowano So maja 12, 07 21:44 przez pbs, łącznie edytowano 1 raz
pbs
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz maja 10, 07 17:39

Postprzez Mattrick » So maja 12, 07 21:59

U mnie jest podobnie - adres strony mattrick.ugu.pl. Przez pewien okres czasu było dobrze, potem zaczęło się pluć o ten noscript. Cache tu nie ma nic do rzeczy, bo tak samo mam na Windowsie XP i Linuksie.
Mattrick
 
Posty: 48
Dołączył(a): N kwi 08, 07 18:54


Powrót do UGU.PL

Copyright © 2007-2011 ugu.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności